צור קשר

צור קשר

checked

המלצות לטיולים עם קטנטנים מבית בייבי באזז

  • רחש המים והציפורים, מרחבים ושמים כחולים הם רקע מושלם לבילוי משפחתי עם קטנטנים.
  • השתכשכות בפלג מים או אפילו הסתקרנות לנוכח חיפושית יוצרים אווירה משפחתית מהנה, בה גם הקטנטנים וגם ההורים והאחים הגדולים נהנים.
  • בחירת המסלול חשובה מאוד על מנת ליצור חוויה חיובית אצל כל המשתתפים בטיול ורצון לצאת שוב לטבע ולכן חשוב לבחור מסלול המתאים לעונה ולהרכב המשפחתי. עכשיו, אנחנו נמצאים בפתחו של הקיץ ולכן חשוב שהמסלול יהיה מוצל. אם לצל יתווספו מים זורמים הרווחנו עוד חוויה וכיף לילדים הקטנים והגדולים.

יש קטנטנים בבית? לילות קשים ללא שינה, שעות על הידיים ואתם מייחלים לרגע שבו תוכלו לשבת רק כמה דקות לבד. לא בטוח שהדבר הראשון שאתם חושבים עליו כבילוי סוף שבוע הוא טיול בטבע או לינה בקמפינג. אבל כשתעשו את זה תגלו שדווקא רחש המים והציפורים, מרחבים ושמים כחולים הם רקע מושלם לבילוי משפחתי עם קטנטנים. השתכשכות בפלג מים או אפילו הסתקרנות לנוכח חיפושית יוצרים אווירה משפחתית מהנה, בה גם הקטנטנים וגם ההורים והאחים הגדולים נהנים.

בחירת המסלול חשובה מאוד על מנת ליצור חוויה חיובית אצל כל המשתתפים בטיול ורצון לצאת שוב לטבע ולכן חשוב לבחור מסלול המתאים לעונה ולהרכב המשפחתי. עכשיו, אנחנו נמצאים בפתחו של הקיץ ולכן חשוב שהמסלול יהיה מוצל. אם לצל יתווספו מים זורמים הרווחנו עוד חוויה וכיף לילדים הקטנים והגדולים.

איך לבחור מסלול שמתאים לקטנטנים? 

יש משפחות שמטיילות הרבה ולכן יש להן מנשא לתינוק. המנשא מאפשר לטייל במסלולים בדרגות קושי שונות ולכן רוב המסלולים בדרגות קושי נמוכות ובינוניות מתאימות למשפחה עם תינוק במנשא. משפחות שאין ברשותן מנשא, מצמצמות את האפשרויות למסלולים בהם יש עבירות לעגלת תינוק. ניתן למצוא מסלולים כאלו על ידי חיפוש של מסלולים מונגשים לנכים. ישנו אתר אינטרנט הנקרא "נגישות ישראל" ובו ניתן למצוא מסלולים מתאימים.

בכתבה אביא שלושה מסלולים שונים. הראשון מתאים לעגלות, השני למנשא והשלישי כולל קמפינג:

נחל השופט – עם עגלה

אם אתם מחפשים מסלול בדרגת "קליל מאוד" על מנת שתוכלו לטייל עם עגלה אז נחל השופט הוא בחירה מצוינת לכל עונה כולל ימי הקיץ החמים. קשה אמנם להתחייב בארצנו החמה על מים לשכשוך אבל שביל סלול לעגלות שרובו מוצל עובר על גדות הנחל ובו שתי בריכות המתאימות לשכשוך. המסלול נמצא בסמוך ליקנעם ובמרחק סביר מהמרכז, כך שהוא מתאים כטיול יום לתושבי מרכז הארץ ואזור חיפה.

נחל שניר (החצבאני) – עם מנשא

מסלול מים הוא תמיד מסלול מנצח, וכאן, בנחל שניר, גם באמצע הקיץ אפשר להצטנן במי הנחל. נחל שניר הוא אחד מיובלי הירדן והמסלול עובר בשמורת טבע שהיא גן לאומי, כלומר אתר שרשות הטבע והגנים גובה בו דמי כניסה ובתמורה דואגת שיהיה מסודר ונקי, עם מים ושירותים. הליכה קצרה מאוד מביאה את המטיילים בשמורה לבריכת שכשוך, שהיא בריכה מלאכותית עם מפל מים שנבנו על מנת לאפשר לכל המטיילים, כולל אלו שמתקשים ללכת, לחוות את המים והכיף. עד לכאן ניתן להגיע עם עגלות ומכאן הלאה דרוש מנשא. מהבריכה המסלול נמשך לאורך הנחל עצמו, שזורם בכל עונות השנה ובקטעים מסוימים המים הקרים שלו מגיעים עד לגובה הקרסול. נקודת הסיום היא בכביש 99, ליד מרכז מסחרי. המסלול בנחל החצבאני מתאים למשפחות שמתארחות בצפון ומחפשות מסלול קל ומהנה לכל המשפחה כולל הקטנטנים. מידע נוסף ומפה תוכלו לקבל בקופות, בכניסה.

בניאס – מסלול וקמפינג

אצבע הגליל הוא אזור מושלם לחופשה משפחתית בחיק הטבע בתקופת הקיץ. שלושת היובלים של הירדן – הבניאס, נחל שניר והדן הם המסלולים המרכזיים והפופולריים ביותר וכדי להשלים את התמונה של בילוי בטבע אפשר ללון באחד מאתרי הקמפינג הנמצאים באזור.

רובם של אתרי הקמפינג באצבע הגליל מסודרים, כלומר יש בהם מים, שירותים, מקלחות ומטבח. גם למשפחות עם קטנטנים זה בהחלט מספיק. בין האתרים האלו תוכלו למצוא את הקמפינג בקיבוץ דפנה, בגושרים וקמפינג הבניאס בשאר ישוב. העלות אמנם קצת מפתיעה מבקרים לעתים - משפחה ממוצעת של 5 נפשות תשלם 300 שקלים ללילה - אבל הערך המוסף שאתם מקבלים הוא עצום, מכיוון שאפשר לראות שדווקא פשטות מובילה להנאה מרובה וכך גם הורים  וגם הקטנים יוצאים מרוצים.

איך עוברים לילה בשטח ורוצים לחזור לזה ?

לילה לא נוח ואף סיוטי בחוץ עלול להביא לסיומו של הפרק המשפחתי של קמפינג בשטח, ולכן יש להצטייד בכמה דברים שיעלו את סיכויי הצלחתו:

  • תכשיר דוחה יתושים – לילה של עקיצות נמשך לבוקר קשה. יש להצטייד במוצר להגנה והרגעת העור, שימו לב שהמוצר מותאם לקטנטנים. 
  • אוהל סגור שיגן עליכם מיתושים ושאר ירקות - חשוב מאוד.
  • מזרונים נוחים - אם אתם מגיעים במכונית אל תחסכו בנושא הזה. מזרון דקיק של מטיילים לא נוח במיוחד, ולכן אם יש לכם מקום ברכב קחו מזרון מתנפח או אפילו מזרון ספוג בסגנון המיטות הצבאיות.
  • סדינים - ללילה חם, ושמיכות עבות - ללילה קר.
  • אוכל כיפי לערב - ההכנה של ארוחת הערב היא אחד האלמנטים החשובים בטיול. זהו זמן של עשייה יצירתית ביחד. לכן מומלץ על בישול בפויקה או על האש, וכמובן על תפוחי אדמה ומרשמלו.

לסיום, צאו לטייל בשטח! זה זמן איכות משפחתי שבו הילדים מתנתקים מהמכשירים ולו לרגע קט ולכל המשפחה יש הזדמנות לחוויה בטעם של פעם.

כתבות נוספות בנושא

עקיצת יתוש - מדוע היא מגרדת ואיך ניתן להקל על גרד ונפיחות?

עקיצת יתוש - מדוע היא מגרדת ואיך ניתן להקל על גרד ונפיחות?

חילופי העונות ומזג האוויר ההפכפך הם סביבה אידיאלית ומטפחת להתרבות יתושים. עקיצות יתוש יכולות לגרום לגרד בעור ואף להעברת מחלות. כיצד נגן על ילדינו ...

כל היתרונות בדוחה יתושים טבעי לתינוקות

כל היתרונות בדוחה יתושים טבעי לתינוקות

כולנו בורחים מיתושים. אמצעי ההגנה המוצעים בחנויות נגד יתושים הם קטלני יתושים חשמליים ותכשירים כימיים נגד יתושים למריחה על העור, שאינם מומלצים כלל ...

שמן גרניום - הכירו את סגולותיו של צמח הגרניום

שמן גרניום - הכירו את סגולותיו של צמח הגרניום

צמח הגרניום מוכר בשל ריחו הנעים והפרחים היפים שהוא נושא איתו. אך מלבד היותו אחד מצמחי הנוי הפופולאריים ביותר בארץ, הוא ניחן גם בסגולות רפואיות רבות. ...

מי מכיר את שמן ציטרונלה?

מי מכיר את שמן ציטרונלה?

שמן הציטרונלה ידוע כיעיל בהרחקת יתושים. ריחו הלימוני והנעים דוחה יתושים טבעי והוא מומלץ לשימוש בכל הגילאים ובפרט בקרב ילדים ותינוקות. רוצים לדעת עליו ...

הצג כתבות נוספות
עבור לתוכן העמוד