צור קשר

צור קשר

checked
בר שפותדלג על בר שפות
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יוצאים לחופשה עם תינוק: הימור מסוכן או הנאה משפחתית?

  • על אף חשיבות סדר יום קבוע לתינוק, יש חשיבות לגירויים, להפסקה מהשגרה ולחוויות משפחתיות בזמן חופשה להתפתחותו.
  • כדי להבטיח חופשה מוצלחת, עליכם להיות דינמיים ומותאמים לצרכי התינוק בעת יישום הפעילויות המתוכננות, ולקחת בחשבון ביטולים אפשריים בהתאם לכך.
  • הביאו צעצועים ואביזרים המוכרים לתינוק, וכן הקפידו על מגע מתמיד בכדי לתת לו תחושת ביטחון מוגברת.
  • הביעו התרגשות מהחוויות ומהמראות כדי לגרום לתינוקכם להנאה ודאגו למנוחה מרובה לאחר התעייפות אפשרית מההליכה ומהמראות החדשים.

אי פעם מאסתם בשיגרה ורציתם לצאת לחופשה אבל נמנעתם מתוך חשש להשאיר את התינוק מאחור? בחרתם לצאת לחופשה ולהשאיר את התינוק אצל סבא וסבתא, כי לא רציתם לפגוע בשיגרה שלו ובפסק הזמן לו השתוקקתם זמן רב? לא כל נסיעה עם תינוק, גם אם היא כוללת טיסה, מועדת לכישלון. כך תלמדו את הקטנטנים ליהנות משינוי השגרה.

כל תינוק זקוק לשגרה

כל הורה מכיר את החשיבות של סדר יום קבוע ומסודר לתינוק. אין מומחה שלא ממליץ על הרגלת התינוק לסדר יום הכולל שעות קבועות לקימה, לאכילה, למשחק וכו׳. שיגרה זו מקילה גם על התינוק, שנהנה מתחושת ביטחון מאחר והוא יכול לצפות את ההתרחשות הבאה, וגם על ההורה שיכול להבין את צרכי התינוק בכל שעה ביום.

מה קורה בחופשה?

מטבע הדברים, חופשה משמעותה פגיעה בסדר יומו הקבוע של התינוק. עד שהצליח ההורה לחנך לסדר יום מסודר, שינה בשעות מסוימות, ציפייה לאוכל או משחק בשעות אחרות, כעת נטרפים הקלפים והעבודה הקשה של קביעת סדר היום עלולה לרדת לטמיון, לטובת בילוי בחופשה. הורים רבים מתלבטים אם הרצון בחופשה שווה את המחיר, וחשוב לקחת בחשבון גם את הרווח של זמן האיכות המשפחתי.

כללי אצבע להורים

- גם אם הייתם רגילים עד עכשיו לתכנן בקפדנות כל יום בחופשה, כעת תצטרכו להתאים את עצמכם לצרכי התינוק. יכול להיות שהוא יהיה עצבני וזקוק למנוחה ויהיה עליכם לבטל תכניות, יכול להיות ואף סביר שהוא יתעורר מוקדם במיוחד ותאלצו לוותר על שעות השינה אשר כל כך קיוויתם להן. כל אלו הכרחיים להנאת התינוק ובסופו של דבר להנאה שלכם, הרי אף אחד לא רוצה לטייל עם תינוק עייף או עצבני.

-כל טיול הכולל מראות חדשים ולרוב גם הליכה מרובה מעייף אותנו המבוגרים, מן הסתם שיעייף יותר את התינוק. תדאגו למנוחה מרובה לתינוק, חשוב שיוכל לשכב ולנוח, גם אם לא יירדם.

-הביאו צעצועים ואביזרים אשר התינוק רגיל להם, בדרך זו תוכלו ליצור בשבילו תחושת ביטחון והיכרות עם הסביבה.

- הקטנטנים הרבה יותר סתגלתנים ממה שנדמה לנו, ואל תופתעו אם הם ירגישו "בחופש" ממש כמוכם.

- הקפידו על מגע מתמיד, גם אם הרגלתם את התינוק שלא להיות על הידיים באופן קבוע, וותרו קצת כדי לתת לו תחושת ביטחון מוגברת, בכך תייצרו שבירת שיגרה שתהיה נעימה עבורו.

- הביעו התרגשות מכל מראה חדש, הקפידו להראות לו את ההתלהבות שלכם, הוא ישמח בה ויתרגש בעצמו.


כולם מרוויחים

כל תינוק זקוק לגירויים לשם התפתחות תקינה. לא נוכל לדמיין יותר גירויים מאשר אלו שמתרחשים בחופשה: מראות חדשים באזור חדש, שהתינוק לא רגיל אליו. כל הצלילים, הריחות והמראות שונים.

התינוק זוכה, כמוכם, להפסקה משגרת הבית, לפסק זמן מהטלוויזיה, מהאוניברסיטה המוכרת, מהצעצועים הרגילים, מהמיטה והיציבות, אך מחליף אותם בזמן משפחתי יקר מפז ובחוויות שונות ומרגשות.

החליטו שאתם נהנים ממנו ואתו וארגנו את הזמן ואת החוויות בהתאם לצרכיו, זו הדרך היחידה להנאה אמיתית בכל חופשה עם ילדים.

כתבות נוספות בנושא

קיץ, בריכה ודלקות אוזניים

קיץ, בריכה ודלקות אוזניים

חופשת הקיץ בעיצומה, ואין כמו לבלות עם הילדים בבריכה או בים. אבל חשוב שנדע ההנאה מלווה גם בסכנה: שהייה ממושכת במים עלולה לגרום לדלקות אוזניים. אז למה ...

דלקות אוזניים בתינוקות - לאבחן, להגן ולטפל

דלקות אוזניים בתינוקות - לאבחן, להגן ולטפל

חום, כאבים ובכי הם מנת חלקם של תינוקות שסובלים מדלקת אוזניים, ואין כמעט ילד שהצליח לצלוח את הילדות בלעדיהן. מתי נותנים אנטיביוטיקה ומתי לא? איך ...

בחוץ חם, במזגן קר: האם זה גורם לחום?

בחוץ חם, במזגן קר: האם זה גורם לחום?

צינון, חום ותופעות נפוצות אחרות מיוחסות לשינה עם מזגן, אך למעשה מרבית רופאי הילדים מאמינים שהשימוש במזגן בטיחותי לחלוטין לתינוקות ולפעוטות. אז מדוע הם ...

הצג כתבות נוספות
עבור לתוכן העמוד