צור קשר

צור קשר

checked
בר שפותדלג על בר שפות
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בחוץ חם, במזגן קר: האם זה גורם לחום?

  • רופאי ילדים רבים מאמינים כי שינה במזגן הינה בריאה יותר לתינוקות ולפעוטות מאשר שינה בחדר חם ולח ללא אוורור מתאים.
  • במזג אוויר חם השימוש במזגן יכול לסייע בהפחתת הסיכון למוות בעריסה אך יחד עם זאת, חשוב להשתמש במזגן באופן מבוקר ולבחור בטמפרטורה מתאימה.
  • מחלות חום וצינון, נגרמות כתוצאה מחשיפה לחיידקים או וירוסים ולא כתוצאה ממזג האוויר. כדי למנוע ככל הניתן הידבקות במחלות, מומלץ לאוורר את החדרים לעיתים קרובות ולהימנע ממפגש עם תינוקות ופעוטות חולים.
  • את המזגן ברכב יש להפעיל רק לאחר אוורור של הרכב וזאת בגלל חומרים הידועים כמסרטנים, המופרשים בחום מחלקי פנים הרכב.

צינון, חום ותופעות נפוצות אחרות מיוחסות לשינה עם מזגן, אך למעשה מרבית רופאי הילדים מאמינים שהשימוש במזגן בטיחותי לחלוטין לתינוקות ולפעוטות. אז מדוע הם חולים גם בקיץ? כל המידע לפניכם


רופאי ילדים רבים מאמינים כי שינה במזגן הינה בריאה יותר לתינוקות ולפעוטות מאשר שינה בחדר חם ולח ללא אוורור מתאים, ובמזג אוויר חם כמו מזג האוויר הישראלי השימוש במזגן יכול לסייע אף בהפחתת הסיכון למוות בעריסה.

אך יחד עם זאת, חשוב להשתמש במזגן באופן מבוקר ולבחור בטמפרטורה מתאימה, שכן תינוקות רכים מתקררים במהירות גבוהה יותר ממבוגרים. בניגוד למיתוסים הנפוצים, המזגן עצמו אינו גורם לצינון או חום אצל תינוקות .

 

האם התינוק שלי חולה בגלל המזגן?

יתרונו הגדול ביותר של המזגן הינו בכך שהוא מפחית את רמת הלחות ומייבש את האוויר. חסרונו הוא בכך שקשה מאוד לשלוט בטמפרטורה הרצויה, במיוחד בבתים עם מיזוג מרכזי. לכן, כשיש תינוק בבית רצוי לבחור בטמפרטורה נעימה של 22-25 מעלות ולהימנע ממיקום מיטת התינוק מתחת לאחד מפתחי המזגן. בנוסף, רצוי לוודא שהחדר של התינוק אינו מתקרר יתר על המידה וכי האווירה בו נעימה ולא קרירה.

 

הורים רבים מאמינים כי שימוש במזגן חושף את התינוקות למחלות חום וצינון, אך למעשה אין זה מדויק.
מחלות, ובמיוחד מחלות חום וצינון, נגרמות כתוצאה מחשיפה לחיידקים או וירוסים ולא כתוצאה ממזג האוויר. יחד עם זאת, כשהילדים מבלים יותר שעות בחדרים סגורים וממוזגים במקום לבלות מחוץ לבית, הם חשופים יותר להידבקות בווירוסים ובחיידקים מילדים אחרים. לכן, כדי למנוע ככל הניתן הידבקות במחלות, מומלץ לאוורר את החדרים לעיתים קרובות ולהימנע ממפגש עם תינוקות ופעוטות חולים.
כמו בחורף, גם בקיץ יש להימנע משליחת ילדים חולים לגן. גם אם היה להם חום בלבד, יש לחכות עד ליום שלם בלי חום לפני החזרה לגן.


שימוש נכון במזגן:

  • וודאו שהרוח שנפלטת מהמזגן אינה פוגעת ישירות בתינוק אלא מוסתת לכיוון אחר
  • העדיפו לשמור על טמפרטורה של 22-25 מעלות
  • אם החדר שבו ישן התינוק קר יותר, הלבישו את התינוק בבגדים ארוכים. לרוב, התינוק יזדקק לשכבת בגדים אחת יותר מכם
  • העדיפו להלביש את התינוק בבגדי כותנה נעימים ומאווררים

מיזוג במכונית

בכל הקשור לכניסה למכונית לוהטת בעונת הקיץ יש לנקוט במשנה זהירות. כשהטמפרטורות עולות, חלקי הפנים של המכונית העשויים פלסטיק מפרישים חומר מסוכן שנקרא קרצינוגן, הידוע כמסרטן. לכן, בעת כניסה למכונית שעמדה בחוץ בשעות החמות יש לפתוח את החלונות ולאוורר אותה היטב כדי למנוע שאיפה של חומרים מסוכנים ורק לאחר אוורור טוב של המכונית להפעיל את המזגן. 

לתינוק יש חום, האם להדליק את המזגן?


בימים חמים מאוד התשובה היא חיובית
. בעת חום חשוב מאוד לאוורר את הגוף, לנדף את הזיעה ולמנוע מהגוף להגיע להתחממות יתר. שימוש מתון במזגן, הלבשת בגדים קלים והורדת רמת הלחות יסייעו להחלמה וימנעו מהגוף להתחמם יתר על המידה. בנוסף, ניתן להיעזר בתרופות להורדת חום אצל תינוקות ופעוטות על בסיס פראצטאמול.

 

כתבות נוספות בנושא

הקיץ בפתח: כך תהיו מוכנים לקראתו

הקיץ בפתח: כך תהיו מוכנים לקראתו

הקיץ אוטוטו פה והוא מביא עימו המון דברים משמחים לקטנים: חופש גדול, ים, קייטנות, טיולים וחוויות. כדי ליהנות מכל נפלאות הקיץ, כדאי להתכונן אליו מראש ...

הקיץ כבר כאן: למה הם עדיין מנוזלים?

הקיץ כבר כאן: למה הם עדיין מנוזלים?

הקיץ הגיע בשעה טובה ואתם נפרדים בשמחה ממחלות החורף. כבר חשבתם שנפטרתם מכל החיידיקם והווירוסים, אבל פתאום הקטנטנן שלכם שוב מצונן. למה זה קורה ומה ניתן ...

מחלות של קיץ

מחלות של קיץ

המזגנים גורמים לנזלת וצינון, החום והלחות עלולים לגרום לכאבי ראש ומגרנות והבילוי בברכה יכול להסתיים בדלקת אוזניים. המדריך שיעזור לכם לעבור את כאבי הקיץ ...

התינוק מצונן בקיץ? זה הזמן לתרופות סבתא

התינוק מצונן בקיץ? זה הזמן לתרופות סבתא

נזלת אצל תינוקות היא תמיד סוג של עונש, בלי קשר לעונות השנה, אבל יש משהו בצינון שקורה בקיץ שמרגיז פי כמה מאשר בכל זמן אחר. המזגן שפתוח כל הזמן גורם להם ...

הצג כתבות נוספות
עבור לתוכן העמוד