צור קשר

צור קשר

checked
בר שפותדלג על בר שפות
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קיץ, בריכה ודלקות אוזניים

 • המים בבריכות ובים מזוהמים ושהייה ממושכת בהם יכולה להביא להצטברות מים בתעלת השמע, שמביאה לגירוי וריבוי חיידקים- דלקת אוזניים באוזן החיצונית.
 • סימנים לדלקת אוזניים: אפרכסת אדומה ונוטה קדימה, חום, חוסר תיאבון, הקאות, שלשולים, חוסר שקט ובכי ממושך המצביעים על כאב.
 • במקרה של דלקת ניתן לטפל באמצעות טיפות אוזניים ותרופה לשיכוך כאבים והורדת חום. לאחר ההחלמה יש להמתין מספר ימים בטרם כניסה למים.
 • שימוש באטמי אוזניים מגומי בעת שהייה במים, וכן ייבוש, ושטיפה במים מתוקים לאחר הרחצה יסייעו במניעת הופעת הדלקת.

חופשת הקיץ בעיצומה, ואין כמו לבלות עם הילדים בבריכה או בים. אבל חשוב שנדע ההנאה מלווה גם בסכנה: שהייה ממושכת במים עלולה לגרום לדלקות אוזניים. אז למה זה כל כך כואב ואיך אפשר להימנע מכך?


דלקת אוזניים היא מחלה נפוצה מאוד בקרב ילדים ותינוקות. בדרך כלל אנחנו מזהים את דלקות האוזניים עם מחלות החורף, אבל דווקא בימי הקיץ ילדים רבים  עלולים לסבול מדלקות אוזניים. המים בבריכות וגם בים מזוהמים בחיידקים ונגיפים, ושהייה ממושכת במים המזוהמים עלולה לגרום להופעת דלקת בתעלת האוזן החיצונית, המכונה גם לעיתים אוזן של שחיינים.


מהם הסימנים לדלקת אוזניים?

דלקת אוזניים באוזן החיצונית נגרמת בשל הצטברות של מים בתעלת השמע, היוצרים גירוי בתעלה ולריבוי חיידקים והפרשות. הדלקת גורמת לכאבי אוזניים חזקים מאוד, היכולים להימשך מספר ימים ולגרום לילדים סבל רב.
על מנת לאבחן אם הילד סובל מדלקת אוזניים הביטו באוזן שלו: אם האפרכסת אדומה ונוטה קדימה, סביר להניח כי מדובר בדלקת האוזן החיצונית. כמו כן, סימנים כמו חום, התנהגות יוצאת דופן היכולה להתבטא בחוסר תיאבון, חוסר שקט, הקאות, שלשולים ובכי ממושך עלולים להצביע על כאבים הנובעים מדלקת אוזניים.

טיפול בדלקת אוזניים

 •  

  טיפות אוזניים – השכיבו את הילד על הצד וטפטפו את הטיפות אל תוך האוזן. הקפידו לטפטף מספר טיפות על פי ההנחיות של המוצר ובהתאם לגיל הילד. ניתן להשתמש בצמר גפן, על מנת לשמור על התרופה בתוך האוזן של הילד למשך דקות ספורות.  
 • שיכוך כאבים והורדת חום –  מסייעוה להורדת חום ולשכך כאבים בקרב תינוקות ופעוטות.
 • אם לא חל שיפור במצבו של הילד והאוזן מתנפחת ועומדת זקורה ואדומה גשו מייד לרופא.

אפשר גם בלי זה: כך תישמרו על הילדים מפני דלקות אוזניים

 

כדי לעבור את הקיץ בשלום ולשמור על בריאות הילדים שלנו, הקפידו על הצעדים הבאים:

 • השתמשו באטמי אוזניים עשויים גומי בעת השהות במים
 • לאחר הרחצה, יבשו את האוזניים של הילדים היטב. כמו כן, עשו לילד מקלחת במים מתוקים ושטפו את החלק החיצוני של האוזניים על מנת להסיר משם חול ושאריות אחרות
 • אם הילד החלים מדלקת אוזניים, המתינו מספר ימים לפני שהילד ישוב להיכנס למי הים או הבריכה

כתבות נוספות בנושא

הכל על תופעת מים באזוניים

הכל על תופעת מים באזוניים

תופעת המים באוזנים אצל ילדים היא נפוצה מאוד וגורמת להם לכאבים ואי נוחות. בשונה מהתפיסה הרווחת, לא מדובר על מים מהאמטביה או מהבריכה אלא על נוזלים ...

דלקות אוזניים בתינוקות - לאבחן, להגן ולטפל

דלקות אוזניים בתינוקות - לאבחן, להגן ולטפל

חום, כאבים ובכי הם מנת חלקם של תינוקות שסובלים מדלקת אוזניים, ואין כמעט ילד שהצליח לצלוח את הילדות בלעדיהן. מתי נותנים אנטיביוטיקה ומתי לא? איך ...

יוצאים לחופשה עם תינוק: הימור מסוכן או הנאה משפחתית?

יוצאים לחופשה עם תינוק: הימור מסוכן או הנאה משפחתית?

אי פעם מאסתם בשיגרה ורציתם לצאת לחופשה אבל נמנעתם מתוך חשש להשאיר את התינוק מאחור? בחרתם לצאת לחופשה ולהשאיר את התינוק אצל סבא וסבתא, כי לא רציתם ...

הצג כתבות נוספות
עבור לתוכן העמוד