צור קשר

צור קשר

checked
בר שפותדלג על בר שפות
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תכירו את הכוח שנקרא פראצטמול

  • על פי רוב הרופאים, בעת מחלה או כאבים, חשוב להקל על התסמינים כדי לשפר את התחושה הכללית של הילד באמצעות תרופה להורדת חום ולשיכוך כאבים.
  • 2 מרכיבים פעילים אפשריים בתרופה: פראצטמול שניתן להשתמש בו מגיל לידה, ואיבופרופן שניתן להשתמש בו מתחת לגיל חצי שנה עם מרשם ויכול לגרום לתופעות לוואי במערכת העיכול.
  • 2 המרכיבים יעילים, בשימוש נכון ומדויק. יש לקבל הנחיות מהרופא לפני שילוב בין פראצטמול ואיבופרופן.
  • החום הוא תופעה טבעית וחיונית למערכת החיסון, ומטרת התרופות היא לשפר את ההרגשה הכללית, ולא להוריד לגמרי את החום.

לתינוק שלכם עלה החום, נתתם טיפטיפות נובימול והפלא ופלא – החום ירד והתחושה הכללית השתפרה. כדי להבין מה הופך את הורדת החום לאפשרית, כדאי להכיר את הכוח הפועל מאחורי התרופות להורדת חום אצל תינוקות שנקרא פרצטמול

מרבית רופאי הילדים מסכימים שבעת מחלה או כאבים, חשוב להקל על התסמינים כדי לשפר את ההרגשה הכללית של הילד. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות אף מראים שתינוקות רכים חשים כאבים בדומה למבוגרים, ולעיתים אף יותר – כיוון שהם אינם יודעים לעבד את תחושת הכאב ולהבין שמדובר בתופעה זמנית.
במקרה של מחלת חום או כאבים אצל תינוקות, הקלה על התחושה הכללית בעזרת תרופות להורדת חום ושיכוך כאבים עשויה לשפר את התיאבון, איכות השינה ומצב הרוח בכך לסייע להחלמה .


אז איך החום יורד?


קיימים שני מרכיבים פעילים עיקריים שמשמשים לשיכוך כאבים והורדת חום אצל תינוקות ופעוטות: איבופרופן ופרצטמול .

כדי לזהות איזה חומר מכילה התרופה שבידכם, ניתן לעיין בעלון לצרכן של התרופה או בפירוט המרכיבים על גבי האריזה. שני החומרים הינם יעילים ומאושרים לשימוש בתינוקות, אך קיימים ביניהם מספר הבדלים עיקריים:

  • פרצטמול: מרכיב ותיק, נחשב בטוח לשימוש,  שנמצא בשימוש כבר למעלה מ-50 שנה ומאושר לשימוש מגיל לידה. פרצטמול נספג בעיקר במעי הדק ומתפרק בכבד, לכן אינו גורם לתופעות לוואי שונות בקיבה.
  • איבופרופן: מרכיב ותיק אמנם, אך נכנס לשימוש בקרב תינוקות וילדים לפני כשני עשורים ומאושר לשימוש מגיל שלושה חודשים בהמלצת רופא בלבד וללא מרשם מגיל חצי שנה ומעלה. שייך למשפחת ה-NASIDs - מדכאי דלקת שאינם סטרואידים. נחשב כיעיל לזמן ממושך.  עשוי להשפיע על חומציות מערכת העיכול בשימוש ממושך ולגרום לגירויים.  

איך בוחרים את התכשיר המתאים להורדת חום אצל תינוקות?


בשימוש נכון ומינון מדויק, שתי המולקולות פרצטמול ואיבופרופן יעילות להורדת חום ושיכוך כאבים.

כיוון ששני התכשירים עובדים במנגנונים שונים הורים רבים עושים שימוש לסירוגין בין שני סוגי התרופות כדי לשפר את היעילות בהורדת חום, אך בגישה זו יש לשמור על מרווח זמנים בין מתן התרופות השונות כדי לא לגרום למינון יתר.

 

חשוב לזכור שעדיין לא בוצעו מספיק מחקרים אודות שילוב בין פרצטמול ואיבופרופן, לכן אם אתם בוחרים בגישה זו רצוי לקבל הנחיות מלאות מרופא הילדים שלכם . יש תרופות שניתנות בסירופ ויש כאלו שניתנות בפתיליות ובכל אחת מהן ריכוז החומר הינו שונה. כדי להקפיד על המינון הנכון בעת מתן התרופות הן באם ניתנות לבד ובמיוחד בשילוב של שני סוגי תרופות.


נתתם תרופה והחום לא ירד? כדאי שתדעו

 

כמו כן, הורים רבים שנותנים תרופה להורדת חום תינוקות מצפים שהתרופה תוריד את החום לחלוטין, ומאוכזבים או מגבירים מינון כשזה לא קורה. למעשה, תרופות להורדת חום אצל תינוקות אמורות להוריד את החום בכמעלה עד מעלה וחצי כדי לשפר את ההרגשה הכללית, ואינן אמורות להוריד את החום כליל. חום הינו תגובה טבעית של הגוף בזמן שהוא מתמודד עם וירוסים או חיידקים, ועלייתו מסייעת לבלימת קצב ההתרבות של המזהמים עד להחלמה.


חורף בריא!

 

כתבות נוספות בנושא

חום אצל תינוקות וילדים

חום אצל תינוקות וילדים

המדחום מראה שהילד סובל מחום גבוה ואתם מתלבטים איזו תרופה להורדת חום כדאי להעניק לו? לפני שאתם פונים לרופא או רוכשים מבחר תרופות כדאי שתדעו מהן המלצות ...

מאמהות לאמהות: איך להקל על כאבים?

מאמהות לאמהות: איך להקל על כאבים?

אחת החוויות הקשות ביותר עבור הורים זה לראות את הילד שלהם סובל מכאב, בין אם הגורם הוא חיסון, בקיעת שיניים, ברית מילה, או מחלה. אז איך תוכלו לעזור להם? ...

מאמהות לאמהות: איך נותנים תרופה בקלות?

מאמהות לאמהות: איך נותנים תרופה בקלות?

כל אמא יודעת: אם חומו של התינוק עולה מעל 38.5 צריך לתת לו תרופה להורדת חום. אך מה עושים אם הילד מסרב לקחת את התרופה או פולט אותה? חברות הפייסבוק שלנו ...

הצג כתבות נוספות
עבור לתוכן העמוד