צור קשר

צור קשר

checked
בר שפותדלג על בר שפות
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לפני הלידה ולאחריה: מה באמת חשוב שיהיה בבית?

 • מומלץ לרכוש מראש אביזרים לחדר התינוק וליציאה- עריסה, מוניטור נשימה, מצעים, עגלה, תיק החתלה, סלקל וחמישה סטים של ביגוד מכובסים.
 • עדיף לקנות גם מוצרי רחצה והיגיינה, עזרה ראשונה ותוספים חיוניים לתינוק, וכן בקבוק אחד ומוצץ אחד.
 • את הכמות הדרושה של אביזרי ההאכלה, ההרגעה והביגוד ניתן לדחות ולהשלים במידת הצורך לאחר ההיכרות עם התינוק, עם הרגליו ועם מידותיו.
 • תופעת הגזים לרוב תופיע בתום שבועיים לאחר הלידה ועל כן במידת הצורך ניתן לרכוש תכשיר להקלה. כחודש לאחר הלידה ניתן לרכוש גירויים ומשחקים.

כהורים טריים תרצו לדאוג שלתינוקכם לא יחסר דבר, כבר מהרגע הראשון. בכל הקשור בקניות לקטנטנים שלכם תגלו מהר מאד כי השמיים הם הגבול. כיצד בכל זאת לקנות בחכמה מבלי להיקלע להוצאות מיותרות? המשיכו לקרוא


מה חשוב שיהיה בבית לאחר הלידה ועל מה אפשר לוותר? כדי להבין באמת מהם הצרכים שלכם ושל התינוק בכל שלב ושלב, ולא להיגרר להוצאות מיותרות, רצוי לחלק את רשימת הקניות הארוכה לכמה שלבים. כך תוכלו לערוך את הקניות לקטנטנים באופן מושכל ורגוע, אחרי שצברתם קצת ניסיון וקיבלתם קצת מתנות...

 

ציוד שמומלץ להכין מראש

הכנה מראש (קנייה או שאילה) של ציוד בסיסי שעתיד לשמש את התינוק והוריו בשלב הראשוני, היא חשובה ויעילה ועשויה למנוע תוספת לחץ של קניות בתקופה העמוסה של אחרי הלידה. מרבית מהחנויות לציוד תינוקות מספקות שירות נח למדי של הזמנת הפריטים לפני הלידה וקבלתם במשלוח מאורגן אחרי הלידה.

 • רהיטים לחדר תינוק – בהתחלה התינוק זקוק לעריסה הניתנת להשכרה במחיר סמלי ביום הלידה, וכמובן מצעים ושמיכה המתאימה לתנאי מזג האוויר בתקופת הלידה. את קניית המיטה ניתן לדחות בשלושה חודשים וכך לחסוך מקום בבית והוצאת כסף מיותרת בשלב שלפני הלידה. פריט נוסף וחשוב לשלב ההתחלתי הוא מוניטור נשימה כדוגמת "בייבי סנס".
 • אביזרים ליציאה מהבית – עגלה מותאמת ומאובזרת לתנאי מזג האוויר, תיק החתלה המתלבש על העגלה וכן סלקל איכותי עם תו תקן שבלעדיו לא תתאפשר אפילו יציאה מבית החולים.
 • מוצרי רחצה והיגיינה – מעבר לדברים הברורים מאליהם כמו אמבטיה, מעמד לאמבטיה ומגבת רכה, רצוי לרכוש שמן אמבט המשמש לרחצת התינוק ולהגנה על עורו בתחילת חייו וכן אלכוהול 70% וצמרונים לחיטוי אזור הטבור. מומלץ לקנות חיתולים ומשחת החתלה רק בשלב היציאה מבית החולים, לאחר שגודלו של התינוק ומידת רגישותו ידועים.
 • אביזרים להאכלה ולהרגעה - בשלב שלפני הלידה, כשעוד אינכם יודעים מה יהיו הרגלי האכילה וההרגעה של תינוקכם, רצוי לרכוש מראש רק בקבוק אחד ומוצץ אחד המתאימים לתינוק בן יומו.
 • ביגוד – מכיוון שממדי התינוק עוד לא ידועים, אין כל צורך לרכוש מראש את כל המלתחה לשנה הראשונה וניתן להסתפק בחמש מערכות לבוש מותאמות למזג האוויר. יש להקפיד שבשלב הלידה הבגדים יהיו נקיים ומוכנים לשימוש. בשלב זה רצוי כבר לרכוש תכשירי כביסה ייחודיים לתינוקות.
 • עזרה ראשונה ותוספים חיוניים לתינוק – ליתר בטחון, מומלץ להכין מראש מדחום גמיש ורך ותרופה להורדת חום ושיכוך כאבים המתאימה לשימוש מגיל לידה. כמו כן, על פי המלצת משרד הבריאות, רצוי לרכוש מבעוד מועד תוסף ויטמין D לתינוקות ולתת לתינוקכם לאורך כל שנת חייו הראשונה.

קניות שיכולות לחכות לשלב שאחרי הלידה

 

 • אביזרים להאכלה ולהרגעה – לאחר הלידה ותקופת ההסתגלות מתקבעים הרגלי האכילה וההרגעה של התינוק בשלב זה ובהתאם לצורך, ניתן לקנות את הכמות הדרושה של הבקבוקים, המוצצים ומוצרי ההנקה הרלוונטיים (חזיית הנקה, פדים להנקה, משאבת חלב, משחה לפטמות סדוקות וכדומה).
 • ביגוד – הלידה חלפה, מידות התינוק ידועות וסידרתם בארון את כל הבגדים שקיבלתם במתנה. זה הזמן הנכון להשלים את החסר במלתחת התינוק.
 • תכשיר להקלה על גזים – כ-35% מהתינוקות מגיל שבועיים יסבלו מתופעת הגזים. במידה ותינוקכם סובל מתופעה זו, ניתן להקל עליו בשימוש בטיפות תרופתי להקלה על כזים אצל תינוקות.
 • משחקים וגירויים – בשבועות הראשונים לחיי התינוק, הפנים, הקול והחיבוק של ההורים הם הגירויים העיקריים להם התינוק זקוק. כחודש לאחר הלידה ניתן להתחיל לרכוש לתינוק גירויים חיצוניים כגון מזרן פעילות וספרון תמונות בשחור-לבן - גירויים העוזרים מאוד לתהליך התפתחות תינוקות.

 

כתבות נוספות בנושא

התינוק בדרך? כך תכינו את הבית

התינוק בדרך? כך תכינו את הבית

עוד רגע מגיע הביתה תינוק קטן. אף פעם אי אפשר להיות מוכנים מדי ולכן הכנו עבורכם סקירה מקיפה, מה תינוק צריך ומה חשוב שיהיה בבית?

שלבי התפתחות תינוקות לפי חודשים

שלבי התפתחות תינוקות לפי חודשים

כשהיא תקינה, היא משמחת מאוד ומרגיעה. כשהיא מתעכבת, היא גורמת חששות רבים, וכשהיא מוקדמת, היא מהווה מקור אושר וגאווה: התפתחות תינוקות היא אחד הנושאים ...

כדור הפיזיו להקלה על כאבי גב ועוד

כדור הפיזיו להקלה על כאבי גב ועוד

מה זה עגול, גדול ועושה הכל? כדור הפיזיו הרב תכליתי יקל על כאבי גב ויחזק את רצפת האגן בהריון, יסייע בזמן צירים, יעזור בשיקום הגוף לאחר הלידה, ירגיע ...

הצג כתבות נוספות
עבור לתוכן העמוד