צור קשר

צור קשר

checked

טיפים לעידוד ההתפתחות בחורף

  • חממו את הבית, פרשו מזרן, הניחו את התינוק כשהוא לבוש בשכבה דקה, והשאירו את כפות הרגליים ואת הברכיים חשופות
  • כשמזג אוויר נעים צאו החוצה וחשפו את התינוק למרקמים שונים למען ההתפתחות המוטורית, תוך הקפדה על לבוש מתאים.
  • כשמזג האוויר בחוץ קריר, לכו עם התינוק לחוג שחיית תינוקות במים חמימים ובכך תחזקו את שרירי התינוק תוך הרווחת זמן איכות משותף.
  • קחו את התינוק למשחקיה או לחוג ליווי התפתחותי ובכך ספקו לתינוק סביבה נוחה להתפתחות הזחילה. שמרו על הגנת התינוק והקפידו על הגיינה במקומות אלו.

בחוץ גשום והרצפה קרה? אתם עדיין יכולים לעודד את הקטנטנים להתפתח ולזחול. קראו כאן את הטיפים שלנו

 

הקטנטנים שלנו לומדים להכיר את הגוף ואת היכולות שלהם באמצעות מגע והתנסות, כך הם מגלים את איברי גופם ולומדים איך להשתמש בהם. כשהקטנטנים מגיעים לשלב הזחילה, השהות על הרצפה, השטיח, האדמה או כל משטח אחר שעליו הם נמצאים היא בלתי נמנעת, גם אם זה קורה בחורף. לפניכם מספר טיפים חורפיים לעידוד זחילה והתהפכות:

חממו את הבית

כאשר הבית חמים ונעים, אין צורך לעטוף את התינוק בהרבה שכבות ביגוד. תוכלו לבחור רק חדר אחד שיהיה חם במיוחד, לפרוש מזרן על הרצפה ולהניח עליו את התינוק כשהוא לבוש שכבה דקה בלבד.
הטיפ שלנו: עשו זאת בסמוך לשעת האמבטיה, כי בכל מקרה צריך להפשיט את התינוק ולחמם את החדר.

השאירו כפות רגלים וברכיים חשופות

כפות רגליים וברכיים חשופות מאפשרות אחיזה טובה יותר בקרקע. אם התינוק מרגיש את מגע כפות רגליו כנגד הרצפה, הוא יכול לדחוף אותה יותר בקלות. כאשר תינוק מנסה לדחוף עם כפות הרגליים עם גרביים, הוא עלול להחליק.
הטיפ שלנו: כדי שהרגליים לא יהיו חשופות לחלוטין, תוכלו להלביש לתינוק חותלות המכסות את השוקיים, מהברך ועד הקרסול.

 

נצלו רגעים של מזג אוויר נעים וצאו החוצה

בימים נעימים יותר, שבהם אין גשם והשמש מציצה מבעד לעננים, תנו לקטנטנים להתנסות בזחילה על משטחים שאינם רצפה, כגון דשא וחול. למען התפתחותם המוטורית חשוב מאוד לחשוף אותם למרקמים שונים, גם בעת הזחילה.
הטיפ שלנו: כשאתם בחוץ חשוב שהתינוק יהיה לבוש היטב, אך בעת זחילה על דשא או חול אפשר להוריד לו את הגרביים לכמה דקות כדי שירגיש את המרקם בכפות הרגלים.

לכו עם התינוק לחוג שחיית תינוקות

כאשר בחוץ קר, ובבית התינוקות לבושים בשכבות של בגדים, תוכלו לקחת את התינוק לשחייה במים חמימים ונעימים. בבריכה מחוממת תוכלו להסיר את הבגדים, ולתת לתינוק הזדמנות לאמן את השרירים. בנוסף, תרוויחו גם זמן איכות אחד על אחד עם התינוק שלכם.
הטיפ שלנו: קחו איתכם מלווה נוסף לחוג, שיוכל לצלם ולתעד את כל הרגעים הקסומים.

קחו את התינוק למשחקיה או לחוג ליווי התפתחותי

משחקיות מחוממות ומרופדות במזרונים יכולות להיות בדיוק מה שחיפשתם. באווירה חמימה ונעימה, וללא חשש שהתינוק יזחל על רצפה קרה, תוכלו לתת לו בדיוק את החופש להתפתח ולגלות את הזחילה.
הטיפ שלנו: בגלל ריבוי ההצטננויות ומחלות החורף, השתדלו לחטא את אזור הזחילה של התינוק, השגיחו שהפה שלו לא יגע במזרון ונסו לשמור מרחק מילדים מתעטשים ומנוזלים.

סביבה נוחה להתפתחות ולזחילה היא תנאי חשוב, אך לא היחיד, ולכל תינוק יש קצב התפתחות משלו. בענייני התפתחות תינוקות, מומלץ להימנע מהשוואות לתינוקות אחרים ובמידה שאתם מרגישים שתינוקכם אינו מתפתח, פנו להתייעצות בטיפת חלב.

כתבות נוספות בנושא

החורף בפתח: איך להגן על התינוק?

החורף בפתח: איך להגן על התינוק?

מכשיר אדים חמים או אדים קרים? האם צריך לבצע אמבטיה בכל יום? מהו ציוד החובה שצריך להיות בכל בית? לפניכם המדריך לחורף חם עם תינוקות

איך להגן על התינוק בחורף?

איך להגן על התינוק בחורף?

איך מלבישים את התינוק בחורף, איך מחממים את החדר ואיך יוצאים לטייל? לפניכם הנחיות משרד הבריאות בנושא וטיפים איך להגן על תינוקות בחורף. ריכזנו עבורכם ...

תזוזת תינוקות – פעילות גופנית בחודשי החיים הראשונים

תזוזת תינוקות – פעילות גופנית בחודשי החיים הראשונים

פעילות גופנית טובה לבריאות – את זה כולם יודעים. אך האם ידעתם שהדבר נכון גם לתינוקות? ממחקרים שנערכו עולה כי תינוקות שפעילות גופנית היא חלק משגרת יומם ...

הצג כתבות נוספות
עבור לתוכן העמוד