צור קשר

צור קשר

checked

טיפטיפות סימיקול – כל מה שרציתם לדעת - עדי הרוקחת שלנו, עונה על כל השאלות שלכם

מאיזה גיל מותר לתת סימיקול? איך נותנים סימיקול? מה המינון ואיך הוא עובד? עדי שגיא הרוקחת של כצט עונה על כל שאלות הגולשים בנוגע לסימיקול.
  • להקלה בכאב בטן הנגרם מגזים במערכת העיכול אצל תינוקות וילדים קטנים.
  • טיפותלבליעה.
  • תרופה ללא מרשם רופא.

טיפטיפות סימיקול מיועדת להקלה על כאבי בטן אצל תינוקות וילדים קטנים הנגרמים כתוצאה מהצטברות גזים. חומר פעיל Simethicone 40 mg/0.6 ml.

יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש

 


 עדי שגיא היא רוקחת בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון ורישיון משרד הבריאות. לעדי מעל 10  שנות וותק עם ניסיון ברוקחות קהילתית, מענה רוקחי, רישום תרופות ומעקב בטיחות תרופתי. עדי עובדת במחלקת הרוקחות בכצט ותשמח לענות על כל השאלות שלכם בנוגע לשימוש בתכשירים מסדרת טיפטיפות.

 

 

שאלה: בני בן שבועיים וחצי וסובל מאד כל ערב, מתפתל ובוכה מכאבי גזים. באיזה גיל מותר להתחיל לתת לו סימיקול?

תשובה: סימיקול מותר לשימוש מגיל לידה.

   

שאלה: אני רוצה להתחיל לטפל בבתי בסימיקול ולא יודעת איך נותנים סימיקול ובאיזה מינון?


תשובה: סימיקול היא תרופה המיועדת להקלה על כאבי בטן הנגרמים כתוצאה מהצטברות גזים במערכת העיכול אצל תינוקות וילדים קטנים. על מנת שתהיה השפעה מירבית, מומלץ להתמיד בטיפול מספר ימים וחשוב להשתמש באופן קבוע ובהתאם להוראות השימוש. יש להקפיד ולתת 0.3 מ"ל של תרופה לפני כל ארוחה עד 12 מנות ביממה. ניתן להעלות את המינון ל0.6 מ"ל במידת הצורך, עד 6 מנות ביממה.

   

שאלה: איך עובד סימיקול? 

  

תשובה: התרופה טיפטיפות סימיקול מכילה את החומר הפעיל -  סימתיקון, המפרק קצף ובועות גז. שימוש בתכשיר גורם לשינוי מתח הפנים של בועות הגז, מקל על התפזרותן ומביא לשחרור הגזים בדרך טבעית.   התכשיר אינו מתפרק בגוף ואינו נספג בדם.

 

שאלה: האם סימיקול בטוח לשימוש גם בתינוקות קטנים?


תשובה: סימיקול היא תרופה המאושרת על ידי משרד הבריאות והוכחה במחקרים קליניים כיעילה בהפחתת כאבי גזים וכבטוחה לשימוש בתינוקות. חשוב לציין שסימיקול אינו מכיל אלכוהול או סוכר.

 

שאלה: הבנתי מהרוקח שסימיקול הוא תרופה, מה ההבדל בין תרופה לבין תכשיר טבעי או הומאופטי? ומה עדיף?


תשובה: ישנם הבדלים רבים, על מנת לקבל סיווג של תרופה ממשרד הבריאות, התכשיר צריך לעבור מחקרים קליניים ולהוכיח שהוא גם יעיל בהקלה על כאב בטן הנגרם מגזים במערכת העיכול אצל תינוקות וגם בטוח לשימוש. בנוסף, בייצור של תרופות יש הקפדה על סטנדרטים מחמירים הכוללים בדיקות איכות ושימוש בחומרי גלם בדרגה רפואית.

   

 

שאלה: האם ניתן לערבב סימיקול עם חלב? 

 

 תשובה : את סימיקול יש לתת לתינוק לפני הארוחה ולא מומלץ לערבב אותו עם חלב או מים.
עבור לתוכן העמוד